7 NASTOPOV – 7 MEDALJ NA POKALU GORENJSKE 2019

V Šenčurju je v soboto 15.6.2019 potekalo zadnje karate tekmovanje pred poletnimi počitnicami. Udeležilo se ga je 22 klubov iz petih držav,  opravljenih je bilo 169 nastopov. Na pregovorno varčno Gorenjsko je Karate klub Rogaška Slatina poslal »šparovno« ekipo treh tekmovalcev. Ker so kazali dobro pripravljenost smo jih prijavili v 7 kategorij, kar se je pokazalo kot dobra poteza.

Kot ponavadi je na tatami najprej stopil najmlajši Tadej Mavsar, ki bo v jeseni postal nadebudni prvošolček. Po slabem letu treniranja karateja in udeležbe na kar nekaj tekmovanjih, trema in strah nista več težava. Vedno bolj pa prihajata do izraza dobra tehnika in sposobnost  koncentracije, kar je odraz dobrega strokovnega dela v klubu. V obeh kategorijah »kata najmlajši open in 8-6 KYU« je osvojil bronasti medalji. Neskromno je napadal pokal, a je na koncu bil zadovoljen z dvema medaljama in novimi izkušnjami, ki jih bo skušal vnovčiti v jeseni.

9 letna Tajda Mavsar je tekmovala v kategorijah »kata malčice 8-6 KYU« in »kata deklice (10, 11 let) open«. Velika želja in dobra pripravljenost sta ji prinesla največji uspeh do sedaj, saj je v obeh kategorijah osvojila prvo mesto in tako željena pokala. V jeseni prestopa v višjo kategoriji deklic  in kot kaže je že konkurenčna.

Zadnja je nastopila udeleženka Balkanskih iger Gaja Hribar in sicer v katah (»kata malčice« in »kata deklice 8-4 KYU«) ter borbah (»malčice – 35 kg«). Tudi ona je v svoji paradni disciplini kate bila nepremagljiva in k bogati zbirki dodala še 2 pokala. V zadnjem nastopu je Gaja po dolgotrajnem minimalnem vodstvu v zadnjih trenutkih borbe žal bila premagana v polfinalu in se morala zadovoljiti z odličnim  3. mestom.

Karate klub Rogaška Slatina je tako s tremi tekmovalci osvojil 4 zlate in 3 bronaste medalje. Tekmovalce je na tekmi strokovno usmerjal Gregorr Hribarr.