4. KOLA MEDOBČINSKEGA OTROŠKEGA KARATE TEKMOVANJA 2019/2020

NA TEKMI V ROGAŠKI SLATINI DOSEGLI NEVERJETNIH 41 MEDALJ !

V nedeljo 8. marca 2020 je v prostorih športne dvorane Janina potekalo »4. kolo medobčinskega otroškega karate tekmovanja«. Tekmovanje je organiziral Karate klub Rogaška Slatina. Na tekmovanju je nastopilo 87 tekmovalcev iz 13 karate klubov in sicer: Karate klub Brežice, KK Tiger Velenje, KK Seki sv. Jernej, KK Zen Maribor, KK Štore, KK Rudar Velenje, Karate Do klub Ptuj, KK Žalec, KK Bushido Rogaška Slatina, KK Loče, KK Velenje, KK Kozjansko in Obsotelje in KK Rogaška Slatina. Na tekmi so, kot tudi na močnejših tekmah po Sloveniji, sodili sodniki Karate zveze Slovenije.

 

Na domači tekmi ima organizator privilegij, da lahko svoje tekmovalce uvrsti v več kategorij (v njegovo tehnično in v višje, zahtevnejše kategorije) in to ne vpliva na dodatne stroške kluba tekmovalca. Za mladega tekmovalca, sploh tiste na začetku športne poti, vsaki nastop na tekmi šteje dvojno, tudi kot prvovrsten trening. Tekmovalec se mora, poleg same tehnike, soočiti še s publiko, z nepoznanimi  nasprotniki, s sodniki, s hrupom v dvorani in ostalimi motečimi faktorji.

 

Za Karate klub Rogaška Slatina so v eni ali večih kategorijah (tudi 2 ekipi dečkov in ena ekipa deklic 7-13 let) nastopili:

 

KATE:

Bosnar Jakov, Gobec Ažbe, Kovačič Gašper, Mavsar Tadej, Mavsar Tajda, Mikša Lovro, Podhraški Ema, Vnučec Mihael, Žerjav Jana

 

ŠPORTNE BORBE:

Colnarič Nik, Golež Nik, Krumpak Tinkara, Kunštek Nejc, Kuraj Jakob, Kuraj Mitja, Škrablin Tara

 

Vsi so se odrezali zelo dobro in tudi vsi osvojili vsaj eno medaljo.

 

Za domači klub so dosegli 15 zlatih, 7 srebrnih in 19 bronastih medalj. Posebna pohvala gre tokrat Gobec Ažbetu, saj je bil to zanj prvi nastop na tekmi. In pa Mavsar Tadeju, ki je osvojil 4 zlate in 2 srebrni medalji.

 

Vodstvo kluba se zahvaljuje vsem članom za pomoč pri organizaciji tekme.

ZAPISNIK – REZULTATI

Na tekmovanju je nastopilo 87 tekmovalcev iz 13 karate klubov in sicer:

- Karate klub Brežice,

- KK Tiger Velenje,

- KK Seki Sv. Jernej,

- KK Zen Maribor,

- KK Štore,

- KK Rudar Velenje,

- Karate Do klub Ptuj,

- KK Žalec,

- KK Bushido Rogaška Slatina,

- KK Loče,

- KK Velenje,

- KK Kozjansko in Obsotelje in

- KK Rogaška Slatina.

 

Sodili so sodniki Karate zveze Slovenije.

 

R E Z U L T A T I

 

KATE DEČKI;

 

Beli pasovi 7 let in mlajši K1 (4)

1. Mavsar Tadej Rogaška Slatina

2. Koren Marko Rudar Velenje

3. Avdibašič Nedin Bushido Rogaška Slatina

3. Bradač Oskar Zen Maribor

 

Beli pasovi 8,9 let K2 (2)

1. Mavsar Tadej Rogaška Slatina

2. Štern Tilen Bushido Rogaška Slatina

 

Absolutno 7 let in mlajši K3 (1)

1. Mavsar Tadej Rogaška Slatina

 

Rumeno, oranžni pasovi 8,9 let K4 (4)

1. Mikša Lovro Rogaška Slatina

2. Mavsar Tadej Rogaška Slatina

3. Kolenko Gašper Ptuj

3. Tramšek Aleks Bushido Rogaška Slatina

 

Absolutno 8,9 let K5 (2)

1. Mikša Lovro Rogaška Slatina

2. Mavsar Tadej Rogaška Slatina

 

Beli, rumeni 10,11 let K6/A (5)

1. Sarajlič Eldin Tiger Velenje

2. Halilković Ermin Tiger Velenje

3. Vnučec Mihael Rogaška Slatina

3. Gobec Ažbe Rogaška Slatina

Beli, rumeni 10,11 let K6/B (5)

1. Kujič Semir Tiger Velenje

2. Centrih Andraž Velenje

3. Pirc Žak Zen Maribor

3. Vnučec Gabrijel Rogaška Slatina

 

Absolutno 10,11 let K7 (4)

1. Vnučec Gabrijel Rogaška Slatina

2. Vnučec Mihael Rogaška Slatina

3. Bosnar Jakov Rogaška Slatina

3. Kovačič Gašper Rogaška Slatina

 

Beli, rumeni 12,13 let K8 (3)

1. Vnučec Gabrijel Rogaška Slatina

2. Kovačič Gašper Rogaška Slatina

3. Vnučec Mihael Rogaška Slatina

 

Absolutno 12,13 let K9 (3)

1. Avdibašič Dženan Bushido Rogaška Slatina

2. Mikša Lovro Rogaška Slatina

3. Kovačič Gašper Rogaška Slatina

 

Absolutno 14-18 let K10 (3)

1. Pivič Evelin Seki sv. Jernej

2. Cakor Eldin Seki sv. Jernej

3. Mikša Lovro Rogaška Slatina

 

Osebe s P.P. K11 (1)

1. Lazar Žan Ptuj

 

KATE DEKLICE;

 

Beli pasovi 7 let in mlajše K12 (3)

1. Klementina Frangeš Zen Maribor

2. Drobnak Alja Bushido Rogaška Slatina

3. Mešanovič Lamija Rudar Velenje

 

Beli pasovi 8,9 let K13 (5)

1. Mastnak Mia Bushido Rogaška Slatina

2. Hostnik Nina Bushido Rogaška Slatina

3. Murko Ajda Zen Maribor

3. Velič Amna Velenje

 

Rumeno , oranžni 8,9 let K15 (4)

1. Sarajlič Adelisa Tiger Velenje

2. Tramšek Alja Bushido Rogaška Slatina

3. Jeršič Žana Štore

3. Žerjav Jana Rogaška Slatina

 

Absolutno 8,9 let K16 (3)

1. Jerot Neža Seki sv. Jernej

2. Jeršič Žana Štore

3. Žerjav Jana Rogaška Slatina

 

Beli, rumeni 10,11 let K17 (5)

1. Mavsar Tajda Rogaška Slatina

2. Velič Amina Velenje

3. Gorenjak Alice Zen Maribor

3. Podhraški Ema Rogaška Slatina

 

Absolutno 10,11 let K18 (3)

1. Mavsar Tajda Rogaška Slatina

2. Ikič Sara Tiger Velenje

3. Kregar Gabrijela Štore

 

Beli, rumeni 12,13 let K19 (3)

1. Zahirović Inaya Tiger Velenje

2. Žerjav Jana Rogaška Slatina

3. Mavsar Tajda Rogaška Slatina

 

Absolutno 12,13 let K20/A (4)

1. Zahirović Inaya Tiger Velenje

2. Avdič Emira Seki sv. Jernej

3. Lazanski Maja Brežice

3. Fazlič Nejra Štore

 

Absolutno 12,13 let K20/B (4)

1. Osmič Sumeja Tiger Velenje

2. Jeseničnik Neja Tiger Velenje

3. Petkovič Saša Brežice

3. Kregar Gabrijela Štore

 

Absolutno 14-18 let k21 (2)

1. Mavsar Tajda Rogaška Slatina

2. Avdič Amela Seki sv. Jernej

 

Osebe s P.P. K22 (1)

1. Murata Lena Ptuj

 

KATE EKIPNO DEKLICE 7-13 LET E2 (4)

1. Karate klub Tiger Velenje

2. Karate klub Štore

3. Karate klub Rogaška Slatina

3. Karate klub Bushido Rogaška Slatina

 

KATE EKIPNO DEČKI 7-13 LET E1 (4)

1. Karate klub Rogaška Slatina 2

2. karate klub Zen Maribor

3. Karate klub Bushido Rogaška Slatina

3. Karate klub Rogaška Slatina 1

 

ŠPORTNE BORBE DEČKI;

 

Malčki 8 let B1 – 35 kg (2)

1. Štern Tilen Bushido Rogaška Slatina

2. Tramšek Aleks Bushido Rogaška Slatina

 

Malčki 9 let B2/1 – 35 kg (1)

1. Kuraj Jakob Rogaška Slatina

 

Dečki 10,11 let B3 – 35 kg (4)

1. Kuraj Jakob Rogaška Slatina

2. Sarajlič Eldin Tiger Velenje

3. Ploštajner Lenart Kozjansko In Obsotelje

3. Radijnič Miloš Žalec

 

Dečki 10,11 let B4 + 35 kg (3)

1. Škrabar Maks Žalec

2. Studnički Žak Žalec

3. Rop Žan Rudar Velenje

 

Mlajši kadeti 12,13 let B5 – 45 kg + B6 – 50 kg (6)

1. Mlakar Nejc Loče

2. Softič Benjamin Tiger Velenje

3. Marinkovič Anže Žalec

3. Kuraj Mitja Rogaška Slatina

 

Kadeti 14,15 let abs B8 (4)

1. Kunštek Nejc Rogaška Slatina

2. Cerjak Jaka Brežice

3. Colnarič Nik Rogaška Slatina

3. Golež Nik Rogaška Slatina

 

ŠPORTNE BORBE DEKLICE;

 

Malčice abs G1 (2)

1. Tramšek Alja Bushido Rogaška Slatina

2. Maslič Adriana Žalec

 

Deklice 10,11 let G3 + 35 kg (1)

1. Babič Ana Loče

 

Mlajše kadetinje G4 – 47 kg (4)

1. Krumpak Tinkara Rogaška slatina

2. Mlakar Nika Loče

3. Babič Ana Loče

3. Maslič Andjela Žalec

 

Mlajše kadetinje G5 + 47 kg (3)

1. Petkovič Saša Brežice

2. Krumpak Tinkara Rogaška Slatina

3. Škrablin Tara Rogaška Slatina

 

Kadetinje abs 14,15 let G6 (4)

1. Golač Ajda Seki Sv. Jernej

2. Kolar Nuša Loče

3. Sever Ana Brežice

3. Škrablin Tara Rogaška Slatina

 

Čestitke vsem tekmovalcem za prikazano znanje in osvojene medalje!

LAURA KARATEISTKA LETA 2019, PATRIK DRŽAVNI ČLANSKI PODPRVAK 2020

PRIREDITEV »KARATEIST LETA 2019«

V sredo, 19. februarja 2019, je Karate zveza Slovenije v kongresni dvorani Thermane Laško organizirala slavnostno prireditev KARATEIST LETA 2019, na kateri je v posameznih kategorijah nagradila najboljše slovenske karateiste  v letu 2019. Med mladinkami si je ta naslov prislužila članica Karate kluba Rogaška Slatina LAURA POTISK.  V letu 2019 je nanizala res izvrstne nastope in sicer 7. mesto na Evropskem prvenstvu, 5. mesto na Mladinskem svetovnem prvenstvu, 3. mesto na Balkanskem prvenstvu, 2. mesto na državnem prvenstvu in zmage na mnogih mednarodnih turnirjih (Samobor, Žalec, Celje, Maribor, Nova Gorica..).  Vmes pa je »našla« čas še za zlom roke in poškodbo noge. In  seveda šolske obveznosti.

Na lestvici KARATEIST LETA 2019 je Karate klub Rogaška Slatina zasedel 14-mesto med 55 slovenskimi klubi: https://e-karate.si/si/score/club/2019/13

 

DRŽAVNO PRVENSTVO ZA ČLANICE IN ČLANE

V soboto 22.2.2020 se je v Polzeli odvijalo »Državno prvenstvo za članice in člane«. Karate klub Rogaška Slatina je zastopalo 5 tekmovalcev in sicer v naslednjih kategorijah:

- ŠKRABLIN PATRIK – ‘kumite člani +84 kg’

- POTISK LAURA – ‘kumite članice -61 kg’

- TEPEŠ KAROLINA – ‘kumite članice -68 kg’

- ZUPANEC TIM – ‘kumite člani – 84 kg’

- KORITNIK JERNEJ – ‘kumite člani – 84 kg’

 

Patrik je postal državni podprvak, Laura in Karolina pa sta si priborili bronasti medalji.

Odlično sta nastopala tudi Tim in Jernej, a je žal zmanjkalo malo športne sreče.

Potrebno pa je poudariti, da so bili vsi med najmlajšimi v svojih kategorijah, zato so njihovi nastopi še toliko več vredni.

MOJ KLUB – 40 let – MOJE ŽIVLJENJE

15. POKAL NESTLA ŽGANKA – Velenje

15. POKAL NESTLA ŽGANKA – Velenje

V nedeljo, 2.2.2020, je v Velenju potekal mednarodni turnir »15. Pokal Nestla Žganka«. Na tekmovanju je nastopilo 252 tekmovalcev in tekmovalk iz 45-ih karate klubov in 6-držav. Tekmovanja se je udeležilo 9 tekmovalcev Karate kluba Rogaška Slatina kateri so skupaj dosegli 8 medalj.

Medalisti so postali:
1. mesto ŽUMER JAKOB, kumite ml. kadeti +55 kg
2. mesto GOLEŽ NIK, kumite kadeti -70 kg
2. mesto KRUMPAK TINKARA, kumite ml. kadetinje -45 kg
3. mesto MAVSAR TADEJ, kata malčki (8- 6 kyu)
3. mesto MAVSAR TADEJ, kata najmlajši
3. mesto MIKŠA LOVRO, kata dečki (8-4 kyu)
3. mesto ŽERJAV JANA, kata malčice (8-6 kyu)
3. mesto KUNŠTEK NEJC, kumite kadeti -57 kg

V naslednjih nastopih pa žal tokrat nastop ni zadostoval za medaljo:
MIKŠA LOVRO, kata malčki
ŠKRABLIN TARA, kumite ml. kadetinje -50 kg
ŽUMER JAKOB, kumite kadeti -63 kg
MAVSAR TAJDA, kata deklice

Čestitke vsem tekmovalcem za srčne nastope.

Posebna pohvala gre Jani Žerjav, ki se je prvič udeležila mednarodnega turnirja in takoj osvojila medaljo. In pa Tadeju Mavsar, ki je osvojil 2 medalji, v svoji starostni kategoriji in pa v starejši, do 10 let.

Tekmovalce je na tekmi spremljal in strokovno usmerjal glavni trener Srečko Boršič.

MOJ KLUB – 40 let – MOJE ŽIVLJENJE